Sprawozdanie KTM ZG PTTK za rok 2013

SPRAWOZDANIE KTM ZG PTTK  za rok 2013

Rok 2013 był czwartym rokiem działalności KTM ZG PTTK XVII kadencji. W roku sprawozdawczym odbyły się 3 zwyczajne posiedzenia komisji i 1 nadzwyczajne:

13 kwietnia 2013 r w Dąbrowie Górniczej
1. Zatwierdzono protokół nr 9/XVII/12 z posiedzenia Komisji w dn. 08.12 2012 r w Warszawie.
2. Zatwierdzono sprawozdanie z działalności KTM ZG PTTK  za 2012 r.
3. Omówiono przygotowania do 48 Rajdu i Zlotu Turystów Zmotoryzowanych PTTK w Dąbrowie Górniczej.
4. Nadano tytuł Zasłużonego Przodownika Turystyki Motorowej PTTK  Kol. Hannie Popielarskiej i kol. Antoniemu Marchwickiemu.
5.Zatwierdzono wnioski na wyróżnienia.
6. Zatwierdzono wyniki współzawodnictwa za 2012 r.
7. Omówiono stan ilościowy i osobowy Klubów Turystyki Motorowej PTTK. Komisja ustaliła że w Krajowej Konferencji Aktywu Turystów Motorowych PTTK udział  weźmie jeden delegat na 30 członków klubu.  Z Oddziałów PTTK w  których brak klubów motorowych a są Przodownicy Turystyki Motorowej po jednej osobie jako zaproszeni goście.
8. Omówiono konieczne zmiany  związane z dostosowania strony internetowej Komisji do możliwości umieszczania na stronie artykułów redagowanych przez osoby upoważnione przez KTM ZG PTTK. Kol. Łukasz Cichocki złożył ustną rezygnacje z administrowania stroną internetową Komisji oraz poinformował że rezygnuje z redagowania Biuletynu „Motorowiec”
07 czerwca 2013 r w Dąbrowie Górniczej – Posiedzenie nadzwyczajne
Komisja przyznała tytuł Zasłużonego Przodownik Turystyki Motorowej kol. Waldemarowi Kolasie i kol. Eugeniuszowi z DKTM Dąbrowa Górnicza.
24 sierpnia 2013 r w Szreniawie
1. Zatwierdzono Protokóły:
nr 10/XVII/2013 z posiedzenia Komisji w Dąbrowie Górniczej w dn. 13.04.2013 r.
nr 11/XVII/13 z nadzwyczajnego posiedzenia Komisji w Dąbrowie Górniczej w dn. 07.06.2013 r.
2. Omówiono przebieg 48 Centralnym Rajdzie w Dąbrowie Górniczej.
3. Zatwierdzono Oddział Ziemi Elbląskiej KTM „Mobil” w Elblągu na organizatora 45 Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki Motorowej PTTK.
4. Zatwierdzono wnioski do nadania przez KrajowąKonferencje Aktywu Turystów Motorowych PTTK godności Członka Honorowego KTM ZG PTTK dla  kol. kol. Janusza Ptasińskiego, Jana Jaglińskiego, Tadeusza Dziadzio
5. Omówiono nową stronę internetową KTM ZG PTTK. Członkowie Komisji pozytywnie ocenili wygląd i prowadzenie strony. Przewodniczący poinformował, że również pozytywne opinie o nowej stronie otrzymuje ze środowiska turystów motorowych PTTK. Kol. Paweł Zań poinformował, że w ZG PTTK trwają prace nad nową stroną PTTK, która ma zawierać materiały poszczególnych Komisji.
6. Zatwierdzono zmiany w ramach Centralnego Referatu Weryfikacyjnego TM/MOT w Gdańsku i Toruniu
7. Zatwierdzono wnioski na wyróżnienia:
8. Omówiono przygotowania do Krajowej Konferencji Aktywu Turystów Motorowych.
07 grudnia2013 r w Warszawie
1. Zatwierdzono protokół nr 12/XVII/13 z posiedzenia Komisji w dn. 24.08 2013 r w Szreniawie.
2. Zatwierdzono Centralny Harmonogram Imprez Motorowych 2014
3. Omówiono przygotowania do Krajowej Konferencji Aktywu Motorowego oraz podjęto uchwałę w sprawie aktualizacji w rozdzielniku mandatów na Krajową Konferencje Aktywu Motorowych 2014 w Kamieńczyku.
4. Omówiono stan realizacji wniosków z Krajowej Narady Aktywu Motorowego w Golubiu Dobrzyniu w 2010 roku.
5. Zatwierdzono wnioski na wyróżnienia:
W roku 2013 zostały zaplanowane w Centralnym Harmonogramie Imprez Motorowych następujące imprezy:
- centralne – 1
- ogólnopolskie – 15
- regionalne – 60
- klubowe - 91
Razem - 167 imprez
Komisja w okresie sprawozdawczym przyznała wyróżnienia:
Dyplom KTM ZG PTTK - 18 osób
Plakieta Złotej Kierownicy - 3 osoby
Zasłużonego Organizatora Imprez Motorowych - 3 osoby
Razem – 24 osoby