Sprawozdanie z XIX Zlot Jantar 2015

1-15.11.2015 r. XIX OGÓLNOPOLSKI ZLOT ZAKOŃCZENIA SEZONU MOTOROWEGO "JANTAR 2015"

Impreza Ogólnopolska zarejestrowana w Harmonogramie Imprez KTM ZG PTTK Nr 141/15
ORGANIZATOR: Klub Turystyki Motorowej PTTK "MOBIL" w Elblągu.
12.11.20115 r. czwartek z przednoclegu korzysta 12 osób. Spacery nad morze i spotkania z przyjaciółmi.
13.2015 r. piątek  Rozpoczynamy imprezę - jest nas 74 osoby. Noclegi w Pensjonatach "Kameleon" , "Halinka" - 5 osób zakwaterowano w Jantarze ul. Gdańska 33 "U rybaka". Jednak relacji na żywo nie  ma ponieważ taka data i jeszcze do tego w piątek spowodowała u mnie  rezygnację z atrakcji. Po rozpoczęciu zlotu wieczorem tańce przy orkiestrze.
14.11.2015 r. sobota  godz. 9 00 wycieczka - dwoma autokarami jedziemy do zamku w Gniewie. Zwiedzanie komnat z przewodniczką zajęło nam około jednej godziny. Dalej czas wolny na kawę. Godz. 14  30 Jantar - ognisko - odwołane mocno pada deszcz. Ratuje nas p. Ewa /właścicielka pensjonatu/ i kiełbaski na ciepło z piwem są w "Kameleonie" Teraz czas na konkursy - pierwszy "LOTKA" i drugi "FOTOGRAFICZNY". Wieczorem spotkanie integracyjne przy muzyce.
15.11.2015 r. niedziela spacery  nad morze i zakończenie zlotu z udziałem gości Kol. Alicji i Ryszarda Wrzoska z Gdyni przedstawicieli Centralnego Zespołu Weryfikacyjnego OKP Komisji Krajoznawczej  ZG PTTK, którzy wręczyli: OKP złotą z szafirem Kol. Teresie Han z KTM "Rywal" Lipno, OKP złotą Kol. Kol. Wandzie i Andrzejowi Mordaszewskim z KTM "Rywal" Lipno i Kol. Mariannie Wróblewskiej indywidualnie  oraz OKP brązową i srebrną Kol. Bożenie Grabowskiej też z KTM "Rywal" Lipno. Później były puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy dla klubów motorowych za uczestnictwo. Puchary dla: I miejsce KTM "Rywal" Lipno, II miejsce KTM "Motomedyk" Płock, III miejsce "KTM PKN Orlen Płock". W zlocie uczestniczyło 74 osoby (25 aut) z KTM "Motomedyk" Płock ( 13 osób), KTM "PKN Orlen" Płock (najliczniejsza grupa 17 osób), KTM "Rywal" Lipno (15 osób), KTM "Ursus" Warszawa, KTM "Flisak" Toruń, KTM "Sokół' Piaseczno, KTM "Wicher" Radom, KAT "Relaks" Elbląg, turyści indywidualni, goście zaproszeni oraz KTM "Mobil" Elbląg - organizatorzy.  Nie obyło się jednak bez zgrzytów "U rybaka" - nie polecamy tego miejsca i z zakwaterowaniem.Godz. 12 00 posiłek turystyczny i rozjazdy do miejsc zamieszkania.

Bernard Mechliński