Sprawozdanie z XXII Ogólnopolskiego Zlotu Turystyki Motorowej – zakończenie sezonu JANTAR 2018

Sprawozdanie z XXII Ogólnopolskiego Zlotu Turystów Motorowych Zakończenie Sezonu Jantar 2018, 09-11.11.2018

W zlocie udział brało 52 uczestników z siedmiu klubów/KTM "Azymut" Bydgoszcz - 1 uczestnik, KTM "Wicher" Radom - 3, KAT "Relaks" Elbląg - 14, KTM PKN "Orlen" Płock - 17, KTM "Motomedyk" Płock - 9, KTM "Sokół" Piaseczno - 3 i KTM "Mobil" Elbląg - 5.

Zlot rozpoczął się 09.11.2018 o godz. 18,30. Uroczystego otwarcia dokonał Sylwester Zakęs i wręczył puchary dla Aleksandry Zakrzewskie najmłodziej uczestniczki zlotu, Elżbiety Stec za pierwszą wpłatę na zlot i dla KTM PKN "Orlen" Płock za najliczniejszą ekipę.

Po kolacji o godz. 20,00 rozpoczął się wieczorek przy muzyce na żywo. W dniu 10.11.18 odbyła się wycieczka do Łubiany, gdzie dokonano zakupów w firmowym sklepie z Fabryki Porcelany Stołowej Lubiana. Następnie zwiedzono Skansen "Parowozownia Kościerzyna.

O godz. 17,00 przeprowadzono zawody rekreacyjne. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Andrzej Chętkowski. Wręczono 11 dyplomów i nagród. W klasyfikacji drużynowej KTM PKN "Orlen" przed KTM "Motomedyk" i KAT "Relaks". Dnia 11.11.18 wręczono puchary i dyplomy. Miło było wręczyć Górskie, Krajoznawcze i Okazjonalne Odznaki PTTK dla Aleksandry, Ireny i Władysława Zacharzewskich. Wieczorem odbył się wieczorek towarzyski przy muzyce mechanicznej.

W dniu 11.11.18 uroczyście wręczono puchary, dyplomy i nagrody. Uroczyste zakończenie poprowadził L. Jasiński i Ania Truskolaska. O godz. 12,00 wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Polski z okazji 100 letniej rocznicy odzyskania niepodległości.

Po wieczorku tanecznym w piątek jeden z uczestników KTM "Azymut" zachował się w sposób ordynarny i wulgarny do właścicieli i uczestników. Trzeba było wezwać policję. W sobotę wyjechał, a decyzją organizatorów został zdyskwalifikowany i pozbawienia uczestnictwa w zlotach w Jantarze.

Sprawozdanie sporządził Leon Jasiński.