Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Serwis informacyjny PTTK Nr 48 - 31 Sierpnia 2016 roku. Informacje o najnowszych wydarzenia

PTTK

Serwis informacyjny
Polskiego Towarzystwa
Turystyczno-Krajoznawczego

31 sierpnia 2016 r. Informacje o najnowszych wydarzeniach.

Życzymy wszystkim - uczniom, nauczycielom i rodzicom - wzajemnej życzliwości, zaufania, szkoły przyjaznej i ciepłej, w której nauka i praca jest przyjemnością, a także spełnienia osobistych i zawodowych marzeń i planów. Częstych spotkań na turystycznym szlaku.

 

Współczesne oblicza krajoznawstwa

Zainteresowanych krajoznawstwem zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji popularnonaukowej „Współczesne oblicza krajoznawstwa”, która odbędzie się w dniach 5-7.10.2016 r. w Kazimierzu Dolnym.

Więcej informacji, w tym karta zgłoszenia:

http://www.tlp.pttk.pl/Konferencja-Wspolczesne-oblicza-krajoznawstwa

 

Zlot Żeglarzy

Zapraszamy wszystkich Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, kandydatów na kurs instruktorski oraz sympatyków i przyjaciół PTTK, na coroczny Zlot organizowany przez Cieszyński Oddział PTTK i Komisję Turystyki Żeglarskiej ZG PTTK.

W tym roku gościć będziemy w dniach 22-25.09.2016 r. w Cieszynie, noclegi w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

http://polskieszlakiwodne.pl/aktualnosci/2118,XXXIIIKurs_i_Zlot_Instruktorow_Turystyki_Zeglarskiej_PTTK_Cieszyn

 

56. Centralny Zloty Młodzieży PTTK „Palmiry”

Rok 2016 został ogłoszony przez parlament Rokiem Henryka Sienkiewicza. Nic zatem dziwnego, że na temat przewodni Zlotu wybrano okres „Potopu” szwedzkiego, a konkretnie te wydarzenia, które 360 lat temu rozgrywały się na Mazowszu.  Zlot odbędzie się w dniach 20-22.10.2016. Regulamin 56. Centralnego Zlotu Młodzieży PTTK „Palmiry”:

http://palmiry.pttk.pl/56-centralny-zlot-modziey

 

Najlepsze wydawnictwa o górach

Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK wraz z firmą Targi w Krakowie sp. z o.o. oraz Wydawnictwem „Karpaty” Andrzeja Łączyńskiego organizują 1. Konkurs zatytułowany „Najlepsze wydawnictwa o górach”, którego finał odbędzie się podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w 2016 roku.

Regulamin konkursu:

http://www.cotg.pttk.pl/index.php/konkurs_najlepsze_wydawnictwa/

 

Konkurs na najlepsze wydawnictwa o górach

Zapraszamy do wzięcia udziału w „Konkursie na najlepsze wydawnictwa o górach”, organizowanym przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie, Targi w Krakowie Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo „Karpaty”- Andrzej Łączyński. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych wydawnictw poświęconych szeroko rozumianej tematyce górskiej (góry Polski i świata) w kilku kategoriach tematycznych.

Konkurs będzie odbywał się cyklicznie co roku a ogłoszenie jego wyników, połączone z wręczeniem dyplomów, nagród i wyróżnień, będzie odbywać się w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (w roku 2016 będzie to 27 październik).

Do tegorocznego Konkursu mogą być zgłoszone wydawnictwa wydane w latach 2014-2016. Warunkiem uczestnictwa w I Edycji Konkursu jest złożenie wydawnictwa wraz z formularzem zgłoszenia w terminie do dnia 20 września 2016 roku.

Wszystkie i formacje o konkursie znajdują się na stronie:

http://www.cotg.pttk.pl/index.php/konkurs_najlepsze_wydawnictwa/

 

Konkurs na najlepszą pracę doktorską o tematyce górskiej

Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie organizuje Konkurs im. Walerego Goetla na najlepszą pracę doktorską o tematyce górskiej.

Konkurs będzie odbywał się cyklicznie, co 3 lata, przy czym w jednym roku oceniane będą prace tylko z jednej kategorii (w roku bieżącym są to nauki humanistyczne).

Do tegorocznego Konkursu mogą być zgłoszone prace obronione po 1.01.2013 r. a termin ich zgłaszania mija 15 września 2016 roku.

Dla najlepszych praz przewidziane są nagrody finansowe. Więcej informacji na stronie:

http://www.cotg.pttk.pl/index.php/konkurs/

 

NA SZLAKU

 

54 Ogólnopolski Zlot Turystów „Jesień na Pałukach”

Pałucki Oddział PTTK w Żninie zaprasza do udziału w 54 Ogólnopolskim Zlocie Turystów „Jesień na Pałukach", który odbędzie się w dniach 16-18.09.2016 r.

O tej imprezie i najbliższych znajdziecie informacje na stronie:

http://ktmzg.pttk.pl/index.php/do-pobrania/category/5-harmonogram-imprez-motorowych

 

XVII Zlotu Turystów Województwa Mazowieckiego „Warka 2016”

W dniach 1-2.10.2016 r. w Warce odbędzie się XVII Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego „Warka 2016”. Regulamin zlotu:

http://pttk.pl/zycie/imprezy/XVII_zlot_turystow_woj_maz_2016_regulamin.pdf

 

Utrudnienia na Głównym Szlaku Beskidzkim

Na odcinku pomiędzy Rabką a Skawą Główny Szlak Beskidzki przecina obecnie budową nowej Zakopianki. Prosimy o zachowanie ostrożności.

 

Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK 

Oddział Wojskowy PTTK w Krakowie, Klub Turystyki Górskiej „DIABLAK” im. płk. Tadeusza Korniłowicza przy współpracy Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK organizują  1. Ogólnopolski Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK.

Zlot odbędzie się w terminie 15-16 października 2016 r. w Schronisku Górskim PTTK w Markowych Szczawinach.

Celem zlotu jest m.in.:

- poznanie walorów Babiej Góry i Orawy w świetle działalności Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego 1910-1950;

- poznanie historii Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK;

- popularyzacja zdobywania Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK;

Informację, regulamin i kary zgłoszenia zamieszczone zostały na  tronie internetowej KTG ZG PTTK:

http://ktg.pttk.pl/index.php?mod=news&act=showfull&id=1465066670

OBIEKTY PTTK ZAPRASZAJĄ

 

O pionierach turystyki górskiej na Ornaku 2016

Zapraszamy na ciekawe spotkanie z cyklu „Letnie Wieczory na Hali Ornak”

- górskie opowieści oraz gitarowe brzmienia w schroniskowym klimacie:

Kolejne spotkanie odbędzie się 24.09.2016 r. „I tak się zaczęło”.

Prezentację multimedialną o pionierach turystyki górskiej w Tatrach poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.

Wstęp wolny.

http://www.schronisko-ornak.pl/7-aktualnosci/35-lato-na-hali-ornak.html

 

Nie tylko dla smakoszy. Dzień kawy i słodkości na Przysłopie.

Z okazji międzynarodowego Dnia Kawy przypadającego 29-tego września Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą zaprasza na „Dzień kawy i słodkości”. Na wszystkich przybywających do nas tego dnia będzie czekała pyszna kawa włoskiej marki Segafre do przygotowywana z duszą w ekspresie kolbowym. A ponadto w cenie 50%! Delektowanie się kawą na schroniskowym tarasie umili szeroki wybór ciast, ciasteczek i słodkości domowego wypieku (niezwykle już popularnych w naszym schronisku). Ponadto każdy kupujący będzie mógł wziąć udział w loterii (do wygrania kawy, ciasta, piwa i schroniskowe gadżety).

Zapraszamy serdecznie.

 

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

Założeniem akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 23-25 września 2016 r. na terenie całego kraju.

http://www.msport.gov.pl/polska-zobacz-wiecej---weekend-za-pol-ceny

 

Miesiąc uśmiechu pod Baranią Górą – konkurs z nagrodami!

Światowy Dzień Uśmiechu przypada w tym roku na 7 października. Ponieważ my lubimy uśmiechać się cały rok, w Schronisku PTTK Przysłop pod Baranią Górą dzień uśmiechu będzie trwał cały wrzesień!!!

Aby zmotywować Was do okazywania radości, szukania powodów do śmiechu, a ponadto zebrania pozytywnych pamiątek rodzinnych zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny rozpoczynający się 1-ego września.

Rozstrzygnięcie nastąpi w Dniu Uśmiechu tj. 7.10.2016. Do wygrania: noclegi w schronisku Przysłop pod Baranią Górą, schroniskowe gadżety (koszulki, breloczki, kubki) oraz bony do wykorzystania w schronisku.

Szczegóły dostępne na: www.fb.com/events/235554076841284/

 

Taj Chi w Samotni

To idealna propozycja dla osób szukających możliwości naładowania "akumulatorów", wyciszenia i ucieczki od żmudnej codzienności. TAJ CHI działa korzystnie na umysł i ciało. Wspomaga procesy zdrowienia, m.in. pomaga w likwidacji kłopotów z kręgosłupem, układem pokarmowym, mięśniowym. Ćwiczenia są swoistą medytacją. Już po kilku dniach pilnej praktyki- poczujecie harmonię ze światem i radość życia.


Ćwiczyć może każdy, nieistotna jest kondycja fizyczna, waga, wiek. Wystarczy pozytywne nastawienie.

Warsztaty odbędą się w terminie 19.09.-24.09.2016 r. w schronisku PTTK „Samotnia”

https://www.facebook.com/events/1222454817806683/

 

Trzydziesty pierwszy marszon

Serdecznie zapraszamy na Trzydziesty Pierwszy Marszon.

Start: 16.09.2016, wieczorem, w Schronisku PTTK Orlica

Meta: 17.09.2016, wieczorem, w Schronisku PTTK Orlica.

Czas marszu: około 26 godzin.

Długość trasy: około 75 km.

Przebieg trasy: Schronisko PTTK Orlica - Marszałek - Lubań - Morgi - Ochotnica Dolna - Gorc - Przyslop Dolny - Gorczańska Chata - Runek - Lubań - Przełęcz Snobka - Trzy Kopce - Schronisko PTTK Trzy Korony - Sedlo Cerla - Targov - Leśnica - Schronisko PTTK Orlica. Udział w Marszonie jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału przyjmuje Kuba Terakowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (w zgłoszeniu podać należy: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu komórkowego).

W Marszonie uczestniczyć mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

http://www.orlica.com/

 

 Gitarą i Grulem

 

Zapraszamy do Bacówki PTTK na Rycerzowej, na XV Edycje Gitarą i Grulem - noc poezji śpiewanej i piosenki turystycznej, która odbędzie się w dniach 3-4.09.2016 r.

Więcej informacji:

http://www.rycerzowa.pl/

 

PUBLIKACJE

 

Nowe wydawnictwa COTG PTTK

Zapraszamy do lektury najnowszych wydawnictw COTG PTTK:

nr 95 „Gazety Górskiej”, rocznika 80 „Wierchów” oraz publikacji „Hala Krupowa. Schronisko PTTK im. Kazimierza Sosnowskiego”.

Do nabycia w sklepiku: http://sklepcotg.pttk.pl/

 

Z legitymacją PTTK taniej

Przypominamy, że członkowie PTTK z opłaconą składką członkowska za dany rok korzystają z licznych rabatów. Zachęcamy do bieżącego śledzenia miejsc, które tych rabatów udzielają.

http://www.pttk.pl/zycie/rabaty/

 

TO JUŻ BYŁO …

 

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli masz informacje o ciekawych wydarzeniach, chcesz, aby informacja z życia Twojego Oddziału trafiła do odbiorców naszego serwisu, skontaktuj się z nami:

Jolanta Śledzińska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

ul. Senatorska 11

00-075 Warszawa

tel. +48 22 826 22 51

www.pttk.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Opracowanie informacji: Jolanta Śledzińska, Wojciech Koboska

Obsługa techniczna serwisu: Wojciech Koboska.