Odwiedza nas 722 gości oraz 0 użytkowników.

Serwis informacyjny PTTK Nr 53 - 02 Maja 2017 roku. Informacje o najnowszych wydarzenia

PTTK

Serwis informacyjny
Polskiego Towarzystwa
Turystyczno-Krajoznawczego

2 maja 2017 r. Informacje o najnowszych wydarzeniach.

Wisła łączy

„Wisła łączy” – hasło PTTK na 2017 rok

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze zatwierdziło hasło programowe na 2017 rok -  „Wisła łączy”. O planowanych wydarzeniach informujemy na stronie  http://www.rokwisly.pl/dzialanie/sztandarowy-rejs-zeglarsko-motorowodny-pttk-krolowa-wisla-2017/

Sztandarowy Rejs „Królowa Wisła 2017”

Centrum Turystyki Wodnej PTTK  zaprasza w dniach od 15.06 do 30.07. 2017 r. na

Sztandarowy Rejs Żeglarsko - Motorowodny PTTK „Królowa Wisła 2017”, od km „O” spławnej Wisły w Broszkowicach koło Oświęcimia do Gdańska i Westerplatte. Celem rejsu jest m.in. pokonanie Kaskady Górnej Wisły ze sławną już śluzą Przewóz, pokazanie piękna rzeki i postępujących zmian na jej brzegach, urody mijanych miejscowości i miast oraz przepięknych miejsc ulokowanych nad rzeką. W ciągu 6 tygodni przepłyniemy całą rzekę by na Westerplatte, przy asyście wojskowej, podczas uroczystego apelu, oddać hołd obrońcom wojskowej strażnicy, wręczyć upominki i nagrody, a tym, którzy uczestniczyli w całym rejsie Złotą Odznakę „Szlak Wisły 941,3 km” i zakończyć rejs. 

http://polskieszlakiwodne.pl/program-i-regulamin-rejsu-na-wisle

„Królowa Wisła”

Zapraszamy dzieci do udziału w ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Królowa Wisła”. Temat tegorocznej edycji konkursu można potraktować na różne sposoby. Młodzi artyści mogą pokazać Wisłę jako Królową rzek, która w otoczeniu fauny i flory przemierza krainy Polski. Można także przedstawić Wisłę jako pełne uroku i czaru miejsce wypoczynku podczas rodzinnych wędrówek, które dają wytchnienie i możliwość podziwiania piękna przybrzeżnych terenów. Wisła to również miejsce uprawiania sportów wodnych, gdzie radość i zabawa zostają długo w naszej pamięci.

Niezależnie od interpretacji życzymy wszystkim powodzenia w odkrywaniu piękna Wisły - Królowej polskich rzek. Na Wasze prace czekamy do 15 września 2017 r.

https://www.pttk.pl/pttk/komisje/k_s/Ogolnopolski_konkurs_plastyczny_Krolowa_Wisla_2017_regulamin.pdf

ABC bezpiecznego wędrowania - kampania informacyjno-edukacyjna PTTK

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w 2017 roku prowadzi na terenie całego kraju kampanię informacyjno-edukacyjną ABC bezpiecznego wędrowania, której nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na bezpieczne uprawianie różnych form turystyki na szlakach pieszych, rowerowych i kajakowych.  

W ramach kampanii przewidzieliśmy realizację następujących działań.

Ogólnopolska akcja edukacyjno-informacyjna

„Zanim wyruszysz na Szlak”

Celem akcji jest propagowanie bezpiecznego wędrowania na turystycznych szlakach pieszych, rowerowych i kajakowych. Akcja „Zanim wyruszysz na szlak” adresowana do środowisk zainteresowanych bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego poprzez uprawianie różnych form turystyki na szlaku – placówek oświatowych, stowarzyszeń współpracujących z Rodziną 3+, organizacji pozarządowych (m.in. PTTK, ZHP, PTSM, ZMW, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa), seniorów (m.in. Uniwersytety Trzeciego Wieku, Domy Seniora).

Informacja o akcji i karta zgłoszenia https://tlp.pttk.pl/Zanim-wyruszysz-na-szlak

Ogólnopolskie warsztaty dla animatorów

Bezpieczne wędrowanie

Tematyka warsztatów będzie koncentrować się na planowaniu i organizacji bezpiecznych imprez turystycznych, w tym wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych i alarmowych oraz na udzielaniu prawidłowej pierwszej pomocy przedmedycznej. To tylko niektóre z tematów poruszanych na warsztatach „Bezpieczne wędrowanie” organizowanych w  dniach 7-9 lipca 2017 roku w stanicy wodnej PTTK we Wdzydzach Kiszewskich. Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby pełnoletnie, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego przygotowania i przeprowadzenia imprez turystyki aktywnej m.in. nauczycieli-opiekunów szkolnych kół turystyczno-krajoznawczych, instruktorów harcerskich, animatorów zajęć pozalekcyjnych, osoby odpowiedzialne za przygotowanie i organizację imprez turystyki aktywnej. Informacja o warsztatach i karta zgłoszenia

https://tlp.pttk.pl/Bezpieczne-wedrowanie-2017

Ogólnopolski konkurs Turystyczna Rodzinka

Ogólnopolski Konkurs „Turystyczna Rodzinka” realizowany jest od 2011 r. w ramach promocji turystyki rodzinnej. W tym roku chcemy położyć nacisk na przekazywanie najmłodszym turystom dobrych praktyk związanych z bezpieczeństwem podczas uprawiania turystyki.

W 2017 roku konkurs odbywa się pod patronatem Disney Polska i Regatta Polska.  

Karta zgłoszenia oraz regulamin Konkursu są dostępne na

https://rodzina.pttk.pl/Konkurs-Turystyczna-Rodzinka-2017

Między swobodą a zakazem – o bezpiecznym korzystaniu z przestrzeni turystycznej

Wspólnie z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego i Instytutem Turystyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizujemy w dniach 11-13 października 2017 roku konferencje popularnonaukową Między swobodą a zakazem – o bezpiecznym korzystaniu z przestrzeni turystycznej. Zasady udziału w konferencji, składania artykułu do publikacji i karta zgłoszenia dostępne na stronie

https://tlp.pttk.pl/Konferencja-popularnonaukowa-2017   

 Członkowie PTTK z kartą Great Cart Regatta

Regatta to najpopularniejsza brytyjska marka odzieży dla lubiących aktywny wypoczynek. Znana jest z tworzenia wytrzymałych i wygodnych ubrań dla wszystkich, którzy niezależnie od warunków chcą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Wędrówka w górach, rejs na Mazurach, wycieczka rowerowa czy dojazd do pracy w mieście. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy Was do rejestracji i korzystania z rabatów. Poinformujcie o akcji Koleżanki, Kolegów.

Great Card dla członków PTTK

Co to za karta? To możliwość korzystania z rabatów nawet do 50% na całą kolekcję marek Regatta, Dare 2b i Craghoppers. Z 50% rabatu przy zakupach (z ważną legitymacją PTTK) tak w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym będzie mogła skorzystać kadra programowa PTTK, czyli instruktorzy, przewodnicy, przodownicy, opiekunowie SKKT, organizatorzy turystyki, itd., a pozostali członkowie PTTK, nie mający uprawnień - otrzymają rabaty w wysokości 35%.

Do skorzystania z rabatu konieczna jest rejestracja kart przy pomocy kodu, który można uzyskać przy opłaceniu składki członkowskiej w macierzystym oddziale PTTK. Rejestracja na stronie https://greatcard.eu/rejestracja-pttk

Instrukcję jak robić zakupy w sklepie internetowym z kartą Greatcard znajdziesz tu: 

https://regatta.pl/greatcard-r172

Wędruj z nami

Spotkanie z piosenką i górami

Zapraszamy na spotkanie z piosenką i górami, które odbędzie się w dniach

9-11 czerwca 2017 roku w schronisku górskim PTTK na Hali Miziowej.

Karta zgłoszenia i informacja na stronie https://rodzina.pttk.pl/node/514

Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej

57. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK odbędzie się w dniach 10-18 czerwca 2017 r. w Świdnicy.  Na stronie dostępny jest: regulamin, program zlotu, przebieg tras, wykaz bazy noclegowej, lista uczestników, aktualności, kontakt do organizatorów - http://57zlotswidnica.pl/

XIII Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

XIII Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

Komisja Środowiskowa Zarządu Głównego PTTK oraz Oddział PTTK w Biłgoraju organizują  w  dniach 16-18 czerwca 2017 r. w Biłgoraju Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK. Celem Zlotu jest  m.in. przygotowanie dzieci i młodzieży z małych ośrodków wiejskich do aktywnego, kreatywnego uczestnictwa w działalności turystycznej.

 Regulamin zlotu na stronie https://www.pttk.pl/ 

CZAK na Łużycach

To już V Centralny Zlot Aktywu Krajoznawczego-Kresowego, który odbędzie się od 24 czerwca do 1 lipca 2017 r. na Łużycach. Interesujący program krajoznawczy został przygotowany przez Oddział PTTK Powiatu Żarskiego w Żarach.

regulamin i zgłoszenie Zlotu znajdziecie tutaj: https://kkraj.pttk.pl/kresy

Cesarska Dzielnica Poznania

Przybywa tras TRInO w Poznaniu, do którego zapraszamy na spacer po Dzielnicy Cesarskiej. Jest to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Poznaniu z zabudowaniami w stylach historycznych, które warto poznać w grodzie nad Wartą. Zapraszamy! https://trino.pttk.pl/images/trasy/p/3p17.pdf

Kalendarz imprez turystyki aktywnej PTTK

Nie wiesz gdzie wybrać się na wyprawę rowerową, a może kiedy i gdzie popłynąć kajakiem, czy też wybrać się na  imprezę górską, pieszą, czy na orientację – sprawdź kalendarz imprez PTTK - znajdziesz wiele wydarzeń, które mogą Cię zainteresować

https://www.pttk.pl/imprezy_pttk/imprezy.php

https://www.pttk.pl/zycie/imprezy/kalendarz_imprez_PTTK_2017.pdf

Obiekty PTTK zapraszają

I nic ponad Tatrami

W dniach 12-14 maja 2017 roku w hotelu górskim PTTK na Kalatówkach odbędzie się kolejne już spotkanie z piosenką „I nic ponad Tatrami”. Koncert   zespołu „Byle do Góry” oraz Tomka Jarmużewskiego w sobotę 13 maja o 18.00. Wstęp wolny.

https://www.facebook.com/events/403928753305585/ 

Samotnia zaprasza

W maju zwykle ostatecznie opuszcza nas zima i topnieją śniegi. W związku z tym wprowadzamy nowe wiosenne menu. Szef kuchni zaprasza do spróbowania!

Szykujemy się też już na czerwcowe warsztaty Tai Chi 4-9.06.

Zapraszamy!

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1856440421305118/

http://www.szkolagorska.com/taichi.php#1

Dżapan Race 2017

Pokaż nam jak się urządzisz! czyli bieg Dżapan Race 2017 w Japonkach na  Jagodną

http://www.jagodna.com/aktualnosci/pokaz-nam-jak-sie-urzadzisz-czyli-jagodna-dzapan-race-2017

Remonty w obiektach noclegowych

Wisła "Nad Zaporą" oraz Dom Turysty w Szczyrku - obiekty nieczynne z powodu remontu. Przepraszamy! O terminie wznowienia działalności powiadomimy.

Z legitymacją PTTK taniej

Mazury z rabatem

Spółka PTTK Mazury w Olsztynie wprowadziła zniżki dla członków PTTK z opłaconą składką:

- 10% na usługi noclegowe w Stanicy Wodnej PTTK w Sorkwitach,

- 10 % na wypożyczenie sprzętu wodnego w Stanicy Wodnej PTTK w Sorkwitach,

- 5% na spływy kajakowe organizowane przez Biuro Podróży.

Więcej : http://mazurypttk.pl/page/43/sorkwity

Alpinsklep udziela zniżek członkom PTTK

 Alpinsklep w Warszawie udziela zniżek członkom PTTK, a także kadrze programowej. Więcej http://www.alpinsklep.pl

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli masz informacje o ciekawych wydarzeniach, chcesz, aby informacja z życia Twojego Oddziału trafiła do odbiorców naszego serwisu, skontaktuj się z nami:

Jolanta Śledzińska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

ul. Senatorska 11

00-075 Warszawa

tel. +48 22 826 22 51

https://www.pttk.pl/

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Opracowanie informacji: Jolanta Śledzińska, Wojciech Koboska

Obsługa techniczna: Wojciech Koboska