Żałobna karta

ŻAŁOBNA KARTA-Henryk Karwowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy że dniu 29 maja 2015 roku zmarł przeżywszy lat  73

Ś . P.

Henryk Jerzy

Karwowski

Msza św. żałobna zostanie odprawiona  w dniu 1 czerwca  2015 roku o godzinie 12.oo w kościele parafialnym w Górze,
po czym nastąpi wyprowadzenie urny z prochami do grobu.

Pozostaje pogrążona w smutku,

Siostra z rodziną.

Miejscowość  Góra, jest na trasie nr 10, jadąc od Płońska na północny zachód w stronę Torunia , lub trasą 567 z Płocka  przez Staroźreby do  trasy 10  w kierunku Płońska.

Henryk Jerzy Karwowski , prezes koła turystycznego  PTTK  przy Szpitalu Wojewódzkim  „Medyk” a od 1982  do 2015r. Prezesem KTM Motomedyk  przy o/PTTK w Płocku. Weryfikator Turystyki Pieszej i Turystyki Motorowej PTTK. Zasłużony do Turystyki Motorowej. Pod przewodnictwem kol. , Jerzego KTM Motomedyk  przy o/m w Płocku  uzyskał w współ zawodnictwie międzyklubowym  za rok 2014  pierwsze  miejsce. Odznaczony wieloma odznakami PTTK w tym 50 lecia przynależność do PTTK. Dobry  organizator  turystki , wspaniały kolega. Cześć Jego pamięci.

Przodownik Turystyki Motorowej PTTK nr 3712

Józef Wrzeszczyński

Żałobna karta Waldemar Kolasa

Z żalem informujemy że w dniu 22 Kwietnia 2016 roku zmarł w wieku 85 lat
                 Zasłużony Przodownik Turystyki  Motorowej PTTK

ś.p. Kol. Waldemar Kolasa

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 28.04.2016 o godzinie 1200
     w Kaplicy Cmentarnej przy ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej
               Rodzinie zmarłego składamy serdeczne kondolencje

Komisja Turystyki Motorowej
                                                                                      Zarządu Głównego PTTK

Żałobna karta Wiesław Majka

Z żalem informujemy że w dniu 08 Lutego 2017 roku zmarł w wieku 83 lat
                    Zasłużony Przodownik Turystyki  Motorowej PTTK

ś.p. Kol. Wiesław Majka

Od 1967 roku (50 lat) związany z Klubem Turystyki  Motorowej „Wicher” przy OM PTTK w Radomiu.
  Turysta wielce zasłużony, odznaczony Złotą Honorowa Odznakę ZG PTTK, Dużą Złotą Odznakę MOT
  „Za  Wytrwałość”, Plakietę
Złotej Kierownicy, dyplomem ZG PTTK, KTM ZG PTTK, OM PTTK w Radomiu
   za zasługi w rozpowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa. Turysta bardzo aktywny zdobywający wiele
   odznak turystycznych różnych stopni , początkowo zwiedzający Polskę przez wiele lat swoim
   Junakiem, potem samochodami. Bardzo dobry kolega, uczynny, zawsze służący pomocą.
   Często na rajdach był sędzią w poszczególnych konkurencjach. Zawsze sumienny, pierwszy na wszelkich
   spotkaniach i zebraniach klubowych.

Na pewno z góry będzie kibicował naszym  poczynaniom.

Cześć jego pamięci!

Pogrzeb odbędzie się 11.02 2017r na radomskim cmentarzu Firlej o godz. 12.00

Zarząd KTM „Wicher” PTTK Radom

Żałobna karta Józef Wołek

„Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi

Józefa WOŁKA

Działacza turystyki motorowej od 1965 r.
Zasłużonego Przodownika Turystyki Motorowej PTTK,
wieloletniego Prezesa , a następnie członka Zarządu Klubu TM „KRAK”
wyróżnionego  Krzyżem Kawalerskim
Orderu Odrodzenia Polski,
Odznaką „Za zasługi dla turystyki” oraz  „Złotą odznaką honorową PTTK”

Zarząd KTM „KRAK”

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17.05.17 / środa/ godz.14.00
  na cmentarzu przy ul. Piaszczystej w Krakowie

Żałobna karta Tadeusz Januchowski

W dniu 4 lipca, w wieku 76 lat,  zmarł Kol. Tadeusz Januchowski, działacz turystyczny, jeden z założycieli i wiceprezes pierwszego Zarządu Oddziału PTTK "Meblarz" w Swarzędzu, wybranego na Zjeździe Założycielskim  w dniu 23.01.1983. Funkcję tę pełnił jeszcze kilkakrotnie, wybierany na nią na kolejnych zjazdach Oddziału.

Kol. Tadeusz Januchowski był jednym z założycieli powstałego w roku 1977 roku Klubu Turystyki Motorowej "Korbowód", działającego w strukturach Oddziału PTTK "Meblarz". W czasie kilkudziesięcioletniej działalności w PTTK dał się poznać jako bardzo aktywny, pełen pomysłów i bardzo ofiarny członek naszego Towarzystwa.
Był przodownikiem turystyki motorowej od1998 roku nr 3597, organizatorem i współorganizatorem wielu imprez turystycznych, głównie motorowych i krajoznawczych, zarówno tych o zasięgu ogólnopolskim jak i tych mniejszych, oddziałowych czy klubowych.
Kol. Tadeusz był jednym z pomysłodawców i twórców klubowego  Rajdu Motorowego "O Złoty Korbowód", który z czasem zyskał rangę imprezy ogólnopolskiej; jego czterdziesta, jubileuszowa edycja odbędzie się w dniu 3 września br. Niestety, już bez Jego udziału...
Kol. Tadeusz Januchowski był niekwestionowanym autorytetem dla młodszych pokoleń działaczy turystycznych, człowiekiem bardzo lubianym i szanowanym; będzie Go nam bardzo brakowało!

Klub Turystyki Motorowej "Korbowód"      Oddział PTTK "Meblarz" w Swarzędzu

Żałobna Karta Alicja Jajkowska

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 sierpnia 2018 roku, w wieku 73 lat,
                                               zmarła

ś.p. Kol. Alicja Jajkowska

z domu Ptasińska

Członek Klub Turystyki Motorowej PTTK  Oddział „Ursus" Warszawa.
                                          Przodownik Turystyki Motorowej.
   Wyróżniona Brązową Honorową Odznaką PTTK, Plakietą Złotej Kierownicy, Dyplomami:
          Klubu, Oddziału, KTM ZG PTTK, Marszałka Województwa Mazowieckiego

Pożegnanie odbędzie się w piątek 31 sierpnia 2018 roku o godz. 17:00 w kaplicy
           Domu Pogrzebowego
„Januszkiewicz" w Ursusie przy ulicy Kościuszki 27

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w środę 5 września 2018 roku o godz. 10:00 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stoczku Łukowskim, po którym odprowadzimy Zmarłą na miejsce spoczynku do grobu rodzinnego na cmentarzu miejscowym

Rodzinie zmarłej składamy serdeczne kondolencje

Komisja Turystyki Motorowej
                                                                                                     Zarządu Głównego PTTK