Zasłużeni działacze KM "Energetyk" Bełchatów

Zenon Kajdaniak

( ur. 12.11.1938 r. - zm.17.01.2011 r.)

Członek PTTK od 22.02.1968 roku.

Zasłużony Przodownik Turystyki Motorowej PTTK nr. leg. 1720. Społeczny Instruktor Turystyki Motorowej PZM, Ratownik Drogowy, Instruktor Ratownictwa Drogowego.

Założyciel Klubu Motorowego PTTK "Energetyk" przy Elektrowni "Adamów" w Turku i długoletni Prezes tego klubu. Organizator imprez motorowych organizowanych przez ten Klub. Do 1978 roku Wiceprezes Zarządu Oddziału PTTK w Turku, Przewodniczący w KTM PTTK Konin.

W1979 roku założyciel Sekcji Motorowej i następnie Klubu Motorowego PTTK "Energetyk" przy Elektrowni Bełchatów i Prezes do roku 2000.

Wice prezes Zarządu Oddziału PTTK w Bełchatowie, Wice przewodniczący WKTM PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. Długoletni członek KTM ZG PTTK.

Członek podkomisji turystycznej Zarządu Okręgowego PZM w Łodzi. Organizator wielu imprez motorowych organizowanych przez klub. Wyróżniony za działalność w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa Dyplomami Uznania: Zarządu Oddziału, KTM ZG PTTK, ZG PTTK.

Medalami XXV i XXXV lecia KTM ZG PTTK, Medalem "Zasłużony działacz Kultury Fizycznej i Turystyki w Energetyce", Plakietą "Złotej Kierownicy", Złotą Odznaka "Zasłużony Organizator Turystyki Motorowej PTTK", Dyplomem "Za zasługi w rozwoju turystyki motorowej PTTK", Srebrną i Złotą Honorową Odznaką PTTK, Odznaką "25 lat w PTTK", Srebrną i Złotą Odznaką "Zasłużony Działacz Turystyki", posiadał uprawnienia instruktora szkolenia kadry Przodowników Turystyki Motorowej PTTK, Odznaczony Srebrną Honorową Odznaką PZM, kolejno uzyskał uprawnienia Ratownika, Starszego Ratownika Drogowego PZM oraz Instruktora Ratownictwa Drogowego PZM.

Wyróżniony Złotą Honorową Odznaką "Zasłużony dla Chorągwi Piotrkowskiej", Odznaką "Przyjaciel Dziecka", Srebrną i Złotą Odznaką "Zasłużony Działacz Federacji Sportowej Energetyk".

Za aktywną działalność w turystyce motorowej PTTK wyróżniony tytułem "Zasłużony Przodownik Turystyki Motorowej PTTK.

Zbigniew Biedny

( ur. 09.02.1943 - zm. 23.06.2014 r.)

Członek PTTK od 1.01.1982 roku.

Przodownik Turystyki Motorowej PTTK nr leg. 3260, Społeczny Instruktor Turystyki Motorowej PZM, Ratownik Drogowy, Przewodnik PTTK. Członek Zarządu Sekcji Motorowej w 1986 roku, członek Zarządu Klubu Motorowego w latach 1987-1988, V-ce Prezes Zarządu klubu od 1989 roku do 2001 roku.

Od 2001 do 2011 roku Prezes KM "Energetyk" przy Elektrowni Bełchatów.

Członek Zarządu Oddziału PTTK w Piotrkowie Trybunalskim od 1993 roku, od 2009 roku do  2014 roku Wiceprezes Zarządu Oddziału.

Od czerwca 1998 roku członek KTM ZG PTTK, Od 2001 do 2010 przez dwie kadencje Przewodniczący KTM ZG PTTK. Honorowy Członek KTM.

Byłtakże członkiem Rady Głównej Federacji Sportowej "Energetyk".

Organizator większości imprez turystycznych organizowanych przez klub.

Za działalność społeczną w klubie wyróżniony został:

• Dyplomami Zarządu Oddziału w Bełchatowie, Zarządu Wojewódzkiego, KTM ZG PTTK, Zarządu Głównego PTTK,
  • Srebrną i Złotą Honorową Odznaką PTTK,
  • Plakietą "Złotej Kierownicy", Medalem XXXV-lecia KTM ZG PTTK, Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką "Zasłużony Organizator Turystyki Motorowej PTTK",
  • Srebrną Odznaką "Zasłużony Działacz Turystyki",
  • Brązową, Srebrna i Złotą Odznaką "Zasłużony działacz Federacji Sportowej "Energetyk", Medalem 40-lecia Federacji Sportowej "Energetyk",
  • Odznaką "Za zasługi dla woj. piotrkowskiego",
  • Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową PZM, Honorowy Ratownik Drogowy,
  • Zdobył Dużą Złotą Odznaką MOT oraz Złotą z kompasem Odznakę Turysty Motorowego PZM, Brązową Odznakę Turystyczno-Krajoznawczą woj. piotrkowskiego, Brązową Regionalną Odznakę Krajoznawczą PTTK, Brązową odznakę "Turysta Przyrodnik", Brązową regionalną Odznakę Krajoznawczą woj. Toruńskiego, Brązową, Srebrną i Złotą Pałucką Odznakę Krajoznawczą PTTK.

Bolesław Szurgot

( ur. 15.03.1941)

Członek PTTK od 22.02.1968 roku (od 49 lat).

Zasłużony Przodownik Turystyki Motorowej PTTK nr. leg. 1865.

Społeczny Instruktor Turystyki Motorowej PZM, Ratownik Drogowy.

Wiceprezes Klubu Motorowego PTTK "Energetyk" przy Elektrowni Adamów jak również organizator imprez motorowych organizowanych przez ten Klub do 1978 roku.

Od 1979 do 1990 roku Wiceprzewodniczący Sekcji, następnie Wiceprezes Klubu Motorowego PTTK "Energetyk" przy Elektrowni Bełchatów.

Członek Komisji Rewizyjnej w latach 1991-1992, następnie Skarbnik Klubowy od 1993 do 2000 roku.

Był członkiem Zarządu Oddziału PTTK w Bełchatowie, Przewodniczącym WKTM PTTK w Piotrkowie Trybunalskim.

Organizator wielu imprez motorowych organizowanych przez Klub Motorowy.

Za działalność w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa wyróżniony Dyplomami Uznania:

• Zarządu Oddziału, Zarządu Głównego PTTK.
  • Jest posiadaczem: Srebrnej i Złotej Honorowej Odznaki PTTK, Odznaki "25 lat w PTTK", Plakiety "Złotej Kierownicy".
  • Odznaczony Medalem XXXV - lecia Turystyki Motorowej PTTK,
  • Srebrną i Złotą Odznaką "Zasłużony Działacz Turystyki",
  • Brązową Honorową Odznaką PZM,
  • Srebrną Odznaką "Zasłużony Działacz Federacji Sportowej Energetyk".
  • Odznaczony również Honorową Odznaką Ministerstwa Sportu i Turystyki "Za zasługi dla turystyki".