Sprawozdanie za rok 2016

Rok 2016 był trzecim rokiem działalności KTM ZG PTTK XVIII kadencji. W roku sprawozdawczym odbyły się 3 posiedzenia komisji i 1 głosowanie z wykorzystaniem poczty elektronicznej.

16 kwietnia 2016 r. w Centrum Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK w Łodzi ul. Wigury 12a

1. Przyjęto Protokół nr 9/XVIII/2015, z posiedzenia Komisji w dnia 5 grudnia 2015 r.
w Warszawie.

2. Przyjęto sprawozdanie Komisji za 2015 r.
3. Zatwierdzono treść Monografii KTM ZG PTTK 2005-2015
4. Zatwierdzono wyniki współzawodnictwa międzyklubowego za 2015 rok.

5. Przyznano wyróżnienia wnioskowane przez kluby turystyki motorowej

6. Przyjęto informacje o wynikach przeprowadzonych egzaminów na Przodownika Turystyki Motorowej PTTK w Grudziądzu. Nadano 5 uprawnień Przodownika Turystyki Motorowej PTTK.

7. Omówiono stan przygotowań do organizacji 46 Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki

Motorowej PTTK we Włocławku.

8. Przyjęto informacje o kandydatach na organizatora 50 Jubileuszowego Centralnego Rajdu
i Zlotu Turystów Zmotoryzowanych.

9. Przyjęto informacje ze spotkania w Zarządzie Głównym PTTK w dn. 15 marca 2016 r.
w tematach:
    -  udział w Targach Camper, Caravan Show, które odbędą się 14.10-16.10.2016 r.
    - współpraca z PZMot na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy PTTK a PZMot.

10 września  2016 r. w Schronisku PTTK na Hali Miziowej

1. Przyjęto Protokół nr 10/XVIII/2016, z posiedzenia Komisji w dniu 16 kwietnia 2016 r. w Łodzi
i przyjęcie Protokołu nr 11/XVIII/2016 z posiedzenia Komisji w dniu 28 czerwca 2016 r. drogą internetową.

2. Zatwierdzono treść monografii KTM ZG PTTK 2006-2015.

3. Zatwierdzono wzór uproszczonej książeczki wycieczkowej „Turysta Motorowy PTTK”.

4. Omówiono przebieg 46 Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki Motorowej PTTK
we Włocławku.

5. Zatwierdzono Oddział i Dąbrowski Klub Turystyki Motorowej PTTK w Dąbrowie Górniczej na organizatora 50 Jubileuszowego Centralnego Rajdu i Zlotu Turystów Zmotoryzowanych.

6. Przyznano wyróżnienia wnioskowane przez kluby turystyki motorowej.

7. Nadanie uprawnień Przodownickich kol. Barbarze Strzyszewskiej (KTM PTTK „Sokół” Piaseczno) po uzupełnieniu obowiązkowych warunków.

8. Przyjęto informacje o wynikach przeprowadzonych egzaminów na Przodownika Turystyki Motorowej PTTK w Bełchatowie. Nadano 9 uprawnień Przodownika Turystyki Motorowej PTTK.

9. Tytuł Zasłużonego Przodownika Turystyki Motorowej PTTK otrzymali:

- kol. Andrzej Kapusto – PTM  3339/89 – KM „Energetyk” Bełchatów

- kol. Dariusz Biedny – PTM 3354/91 – KM „Energetyk” Bełchatów

- kol. Adam Klimaszczyk – PTM 3335/91 – KM „Energetyk” Bełchatów

10. Na wniosek DKTM Dąbrowa Górnicza wyróżnienia „ Przyjazny dla Turystów Motorowych” otrzymali:
       - Pan Zbigniew Podraza – Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza
       - Pan Damian Rutkowski – Wice Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza
       - Pani Dagmara Molica – Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej

11. Przekazano informację ze spotkania z Prezydium ZG PTTK w dn. 5 lipca 2016 r.

10 grudnia 2016 r. w budynku Zarządu Głównego PTTK w Warszawie ul. Senatorska 11

1. Przyjęto Protokołu nr 12/XVIII/2016 z dnia 10 września 2016 r. w Schronisku PTTK na Hali Miziowej

2. Zatwierdzono Planu Pracy Komisji na 2017 r.

3. Przyznano wyróżnienia wnioskowane przez kluby turystyki motorowej.

5. Tytuł Zasłużonego Przodownika Turystyki Motorowej PTTK otrzymali:

- kol. Ryszard Ludkiewicz - Pałucki Klub Turystyki Motorowej PTTK w Żninie

- kol. Włodzimierz Sulecki - Pałucki Klub Turystyki Motorowej PTTK w Żninie

6. Na wniosek KTM „Motomedyk” Płock i KTM „Zryw” Prudnik wyróżnienia „Przyjazny dla Turystów Motorowych” otrzymali:
       -Pan Adam Struzik – Marszałek województwa mazowieckiego

-Pan Mariusz Bieniek – Starosta Płocki

-Pan Andrzej Nowakowski – Prezydent Płocka

-Pan Mirosław Krysiak – Wójt gminy Nowy Duninów

-Pan Lucjusz Bilik – Przewodniczący Porozumienia Oddziałów PTTK województwa opolskiego

-Pan Andrzej Dereń – Redaktor Naczelny „Tygodnika Prudnickiego”

-Pan Franciszek Fejdych – Burmistrz Prudnika

-Pan Stanisław Jurecki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik

7. Zatwierdzono Harmonogram Imprez Motorowych na 2017 rok.

8. Zatwierdzono Regulamin Współzawodnictwa.

9. Omówiono stan przygotowań do organizacji 50 Jubileuszowego Centralnego Rajdu i Zlotu Turystów Zmotoryzowanych w Dąbrowie Górniczej.

W 2016 roku Komisja zorganizowała i przeprowadziła 2 egzaminy sprawdzające wiedzę kandydatów na Przodownika Turystyki Motorowej PTTK. Do egzaminu przystąpiło 15 osób. Wszystkie osoby zaliczyły pozytywnie egzamin sprawdzający. Wynikiem spełnienia wymaganych warunków było nadanie 15 osobom uprawnień Przodownika Turystyki Motorowej PTTK.

Na zlecenie Komisji został zorganizowany przez Oddział PTTK w Lipnie Zlot Przodowników Turystyki Motorowej PTTK. W imprezie uczestniczyło 85 osób z 20 klubów (10 województw). Podczas Zlotu odbyła się narada Przodowników Turystyki Motorowej PTTK.

W dniach 14 - 16.10.2016 r. podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych WORLD TRAVEL SHOW. członkowie Komisji prezentowali na stoisku PTTK turystykę kwalifikowaną, promowali odznaki i książeczki turystyki kwalifikowanej. Targi odbyły się na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego  PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.

Targi odwiedzili przedstawiciele klubów turystyki motorowej PTTK z Warszawy, Gdańska, Płocka, Radomia, Grudziądza oraz turyści indywidualni.

W roku 2016 zostały zaplanowane w Centralnym Harmonogramie Imprez Motorowych następujące imprezy:

- centralne - 2

- ogólnopolskie -24

- oddziałowe - 19

- regionalne - 35

- klubowe - 86

Razem - 166 imprez

Komisja w okresie sprawozdawczym przyznała wyróżnienia:

Dyplom KTM ZG PTTK – 10

Plakieta Złotej Kierownicy – 2

Zasłużonego Organizatora Imprez Motorowych – 2

Zasłużony Przodownik Turystyki Motorowej – 5