Sprawozdanie KTM ZG PTTK za rok 2012

Rok 2012 był trzecim rokiem działalności KTM ZG PTTK XVII kadencji. W roku sprawozdawczym odbyły się 3 posiedzenia komisji:
21 kwietnia 2012 r w Gołubiu Dobrzyniu
W posiedzeniu uczestniczyło 7 członków KTM ZG PTTK, Wiceprezes ZG PTTK, opiekun KTM kol. Henryk Miłoszewski, członkowie honorowi KTM ZG PTTK kol. Zbigniew Biedny, kol. Zbigniew Abramek, kol. Ferdynand Jabłoński. Nieobecni usprawiedliwieni członkowie komisji kol. Łukasz Cichocki, kol. Tadeusz Miera.
1. Przewodniczący i sekretarz komisji przekazali w imieniu komisji list oraz okolicznościową tablicę z okazji 55 lat KTM „FLISAK” Toruń. na ręce Honorowego Członka KTM oraz gospodarza spotkania kol.  Ferdynanda Jabłońskiego.
2. Zatwierdzono protokół nr. 6/XVII/2011 z posiedzenia Komisji w dniu 03 grudnia 2011r.
3. Zatwierdzono sprawozdania Komisji za rok 2011.
4. Zatwierdzono wyniki współzawodnictwa klubowego za 2011r.
5. Przyznano tytułu Zasłużonego Przodownika Turystyki Motorowej PTTK kol. Zbigniewowi Biednemu
6. Omówiono stanu przygotowań do 44 Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki Motorowej PTTK Narady Aktywu Turystów Motorowych PTTK.
8. Zatwierdzono wnioski na wyróżnienia dla członków klubów przyznawane przez KTM ZG PTTK.
9. Omówiono przyczyny braku bieżącej aktualizacji strony internetowej komisji.
10. Omówiono stan wymiany legitymacji Przodownikom Turystyki Motorowej.
24 sierpnia 2012 r. w schronisku PTTK „Trzy Korony”
W posiedzeniu uczestniczyło 5 członków KTM ZG PTTK. W naradzie uczestniczył Członek Honorowy KTM ZG PTTK kol. Zbigniew Biedny oraz główny specjalista ds. inicjatyw programowych Zarząd Główny PTTK kol. Paweł Zań. Nieobecni usprawiedliwieni członkowie komisji Kol. Ptasiński Janusz, Dziadzio Tadeusz, Cichocki Łukasz, Miera Tadeusz.
1. Zatwierdzono protokół nr 7/XVII/12 z posiedzenia komisji w dniu 21.04.2012r.
2. Omówiono stań przygotowań do 48 Centralnego Rajdu i Zlotu Turystów Zmotoryzowanych PTTK oraz Narady Aktywu Turystów Motorowych PTTK.
3. Zatwierdzono wnioski na wyróżnienia dla członków klubów przyznawane przez KTM ZG PTTK
4. Omówiono stan wymiany legitymacji Przodownikom Turystyki Motorowej.
5. Przyznano tytułu Zasłużonego Przodownika Turystyki Motorowej PTTK kol. Tadeuszowi Głowickiemu.
6. Omówiono przyczyny braku bieżącej aktualizacji strony internetowej komisji. Przewodniczący Komisji kol. Andrzej Kuligowski zadeklarował swój udział w pracach nad aktualizacją strony. Propozycja została zaakceptowana przez obecnych członków komisji.
7. Komisja upoważniła kol. Andrzeja Guskę do przeanalizowania dotychczasowego Regulaminu TM/MOT oraz zaproponowania zmian mających na celu popularyzację zdobywania odznak TM/MOT.
08 grudnia 2012 r. w Warszawie
W posiedzeniu uczestniczyło 7 członków KTM ZG PTTK. W naradzie uczestniczył Członek Honorowy KTM ZG PTTK kol. Konstanty Zacharski oraz główny specjalista ds. inicjatyw programowych Zarząd Główny PTTK kol. Paweł Zań. Nieobecni usprawiedliwieni członkowie komisji Kol. Dziadzio Tadeusz, Miera Tadeusz.
1. Zatwierdzono protokół nr. 8/XVII/2012 z posiedzenia Komisji w dniu 24 sierpnia 2012r.
2. Zatwierdzono Plan Pracy na rok 2013
3. Zatwierdzono Harmonogram Imprez Motorowych na 2013 rok
4. Omówiono stan przygotowań do 48 Centralnego Rajdu i Zlotu Turystów Motorowych PTTK oraz Narady Aktywu Turystów Motorowych PTTK.
5. Ustalono termin wydania Biuletynu „ Motorowiec”
7. Omówiono przebieg aktualizacji strony internetowej komisji
8. Uzgodniono tryb pracy nad zmianami Regulaminie TM/MOT
9. Omówiono stan wymiany legitymacji Przodownikom Turystyki Motorowej

Komisja przy współpracy głównego specjalisty ds. programowych PTTK kol. Pawła Zania pracuje nad zmianami w Regulaminie TM/MOT. Zmiany w regulaminie mają umożliwić popularyzację zdobywania odznak TM/MOT.
Komisja bardzo dziękuje głównemu specjaliście ds. programowych PTTK kol. Pawłowi Zaniowi za bardzo dobrą współprace, duże zaangażowanie w pracach organizacyjnych Komisji, wkład pracy oraz fachowe doradztwo przy opracowywaniu zmian w aktualizowanych regulaminach.

W roku 2012 zostały zaplanowane w Centralnym Harmonogramie Imprez Motorowych następujące imprezy:
- centralne – 1
- ogólnopolskie – 13
- regionalne – 57
- klubowe - 73
Razem - 144 imprezy

Komisja w okresie sprawozdawczym przyznała wyróżnienia:
Dyplom KTM ZG PTTK - 11 osób
Plakieta Złotej Kierownicy - 1osoba
Zasłużonego Organizatora Imprez Motorowych - 7 osób
Razem - 19 osób

Zweryfikowano i przyznano odznaki TM/MOT: