Sprawozdanie KTM ZG PTTK za rok 2011

Rok 2011 był drugim rokiem działalności KTM ZG PTTK XVII kadencji.

W roku sprawozdawczym odbyły się 3 posiedzenia  komisji :

21 stycznia 2011 r  w Warszawie

- zatwierdzenie protokołu nr. 3/XVII/2010 z posiedzenia Komisji w dn. 18 września 2010r. w Warszawie

- zatwierdzenie planu pracy komisji na XVII kadencje lata 2010 - 2013 kol.

- zatwierdzenie planu pracy na rok 2011

- zatwierdzenie Harmonogramu Imprez Motorowych na 2011r.

- omówienie stanu przygotowań do XX Centralnego Kursu Przodowników Turystyki Motorowej PTTK

- zatwierdzenie organizatora i wykładowców XX Centralnego Kursu Przodowników Turystyki Motorowej

- omówienie stanu przygotowań do 47 Centralnego Rajdu i Zlotu Turystów Zmotoryzowanych, Narady Aktywu Turystów Motorowych  PTTK

- zatwierdzenie organizatora 47 Centralnego Rajdu i Zlotu Turystów Zmotoryzowanych, Narady Aktywu Turystów Motorowych PTTK kol. Ryszard Dobrzyński.

- zatwierdzenie wniosków na wyróżnienia.

- zatwierdzenie zmiany w TZW V/2 kol. Tadeusz Dziadzio.

- Informacja o stanie przygotowań do wydania biuletynu "Motorowiec"

- Informacja o aktualizacji strony intrnetowej Komisji

- sprawy różne.

15 maja 2011 w Błażejewku

- zatwierdzenie protokołu nr. 4/XVII/2011 z posiedzenia Komisji w dn 22 stycznia 2011r. w Warszawie

- zatwierdzenie Regulaminu Przodownika Turystyki Motorowej PTTK

- zatwierdzenie koncepcji szkolenia specjalistycznego dla kandydatów na Przodowników Turystyki  Motorowej PTTK

- zatwierdzenie wyników współzawodnictwa klubowego za 20010 r.

- Zatwierdzenie wniosków na wyróżnienia

- podsumowanie XX Centralnego Kursu PTM w Chełmnie

- informacja o pracach nad biografią zasłużonych dział. w turystyce mot. PTTK.

- Informacja o klubach motorowych oraz ewidencji Przodowników Turystyki Motorowej wg stanu na dzień 31.12.2010

- Informacja o współpracy z wydawnictwami

- omówienie wniosków z Narady PTM w Błażejewku

- sprawy różne.

03 grudnia 2011  w Warszawie:

- zatwierdzenie protokołu nr. 5/XVII/2011 z posiedzenia Komisji w dniu 15 maja 2011r.

- zatwierdzenie Planu Pracy na rok 2012.

- zatwierdzenie Centralnego Terminarza Imprez Motorowych na 2012 rok.

- omówienie stanu przygotowań do 44 Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki Motorowej PTTK, Narady Aktywu Turystów  Motorowych PTTK.

- rozpatrzenie wniosków na wyróżnienia.

- informacja o stanie przygotowań do wydania biuletynu "Motorowiec".

- informacja o aktualizacji strony internatowej Komisji.

- wymiana legitymacji czynnym Przodownikom Turystyki Motorowej.

- sprawy różne:

- 55 lat Klubu Turystyki Motorowej „ Flisak” Toruń.

- biografie Klubów i działaczy.

Komisja w okresie sprawozdawczym dokonała zmiany TZW w Bełchatowie. Po śmierci kol. Zenona Kajdaniaka – TZW V/2, komisja powołała TZW V/4 – kol. Zbigniew Biedny.

W lutym 2011 r na zlecenie Komisji został zorganizowany przez Oddział PTTK w Lipnie i KTM „Rywal” Lipno XX Centralny Kurs Przodowników Turystyki Motorowej PTTK. Kurs ukończyło i egzamin zdało 29 osób.

Komisja zatwierdziła Oddział PTTK w Lipnie jako organizatora 44 Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki Motorowej PTTK. Zlot odbędzie się w dn.25-27 maja 2012 r w Bachotu k/Brodnicy - woj. kujawsko pomorskie.

W 2011 r Komisja  przy współpracy Głównego Socjalisty ds. programowych PTTK kol. Pawła Zania opracowała  nowy Regulamin Przodownika Turystyki Motorowej PTTK oraz Ramowy program szkolenia specjalistycznego kandydatów na Przodowników Turystyki Motorowej PTTK.

Zarząd Główny uchwałą nr. 244/XVII/2011w dn. 18.czerwca 2011r  zatwierdził przedstawione dokumenty. W 2011 r Komisja przystąpiła do wymiany legitymacji czynnym Przodownikom Turystyki Motorowej PTTK zgodnie z zatwierdzonymi wzorami.

Komisja na bieżąco prowadzi stronę internetową http://ktmzg.pttk.pl/.

W 2011 r zostały wydany jeden Biuletyny Informacyjne „MOTOROWIEC”

W roku 2011 zostały zaplanowane w Centralnym Harmonogramie Imprez Motorowych następujące imprezy:

- centralne - 2
- ogólnopolskie - 18
- regionalne - 62
- oddziałowe - 8
- klubowe - 79

Razem 169 imprez

Komisja w okresie sprawozdawczym przyznała:

- 2 Odznaki Zasłużonego Organizatora Imprez Motorowych
- 19 Plakiet Złotej Kierownicy
- 27 Dyplomów