Sprawozdanie KTM ZG PTTK za rok 2010

Rok 2010 był pierwszym rokiem działalności KTM ZG PTTK XVII kadencji.

Na Krajowej Naradzie Aktywu Motorowego w Gołubiu Dobrzyniu  23 stycznia  2010 roku do komisji wybrane zostały następujące osoby:

Andrzej Kuligowski - Przewodniczący

Ryszard Dobrzyński - Wiceprzewodniczący

Janusz Ptasiński - Sekretarz

Łukasz Cichocki - Członek

Tadeusz Dziadzio - Członek

Andrzej Guska - Członek

Tadeusz Miera -          Członek

Piotr Filipowski – Członek

Jan Popiel - Członek

W roku sprawozdawczym odbyły się 3 posiedzenia  komisji :

20 lutego w Warszawie – posiedzenie konstytucyjne:

-  wręczono uprawnienia nowym Przodownikom Turystyki Motorowej z Oddziału Międzyuczelnianego w Warszawie

-  omówiono przebieg Krajowej Narady Aktywu Motorowego.

-  omówiono i przyjęto do realizacji uchwałą KNAM

-  uzgodniono podziału obowiązków pomiędzy członkami komisji.

-  ustalono plan pracy komisji na 2010 rok

- omówiono przygotowania do 43 Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki Motorowej,

- omówiono stan ilościowy odznak i książeczek obowiązujących w turystyce  motorowej PTTK

- omówiono przebieg aktualizacji stanu ilościowego klubów, członków w klubach motorowych w tym Przodowników Turystyki Motorowej.

- omówiono aktualny stan przygotowań do umieszczenia strony internetowej komisji na serwerze ZG PTTK

- uzgodniono że Biuletyn Informacyjny „ MOTOROWIEC” będzie wydawany 2 razy w roku kalendarzowym.

16 maja 2010 w Dobczycach :

- zatwierdzono protokół nr 1//XVIII/2010 z posiedzenia Komisji w dniu 20 lutego 201 w Warszawie

- omówiono wyniki i zatwierdzono współzawodnictwo międzyklubowe za 2009 rok.

- omówiono  postęp prac nad zmianami w „Regulaminie Współzawodnictwa” zgodnie z uchwałą KNAM.

- omówiono i zaakceptowano działającą na serwerze ZG PTTK internetową stronię komisji.

- uzgodniono, że Biuletyn Informacyjny „Motorowiec” będzie wydany po  zakończeniu 43 Centralnego Zlotu Przodowników Turystyki Motorowej PTTK w Dobczycach.

- omówiono przygotowania do organizacji kursu na Przodowników Turystyki Motorowej PTTK

18 września 2010 w Warszawie:

- zatwierdzono protokół nr 2//XVIII/2010 z posiedzenia Komisji w dniu 20 luty 201 w Dobczycach.

- zatwierdzono Regulamin Współzawodnictwa Międzyklubowego

- powołano zespołu do przygotowania nowej koncepcji szkolenia wynikającej z możliwości wykorzystania dostępnych internetowych form przekazu informacji

- omówiono przygotowania do organizacji 47 Zlotu i Rajdu Turystów Zmotoryzowanych PTTK.

Zaplanowane na grudzień 2010 r posiedzenie komisji po uzgodnieniu z ZG PTTK zostało przeniesione na 22. stycznia 2011 r.

Komisja w okresie sprawozdawczym dokonała zmian w Terenowych zespołach Weryfikacyjnych:

- z powodu zaprzestania działalności zostało zlikwidowanych 5 TZW

- komisja powołała 2 nowe TZW

W listopadzie 2010 roku odbyło się spotkanie zespołu do przygotowania nowej koncepcji szkolenia. Na spotkaniu omówiono i uzgodniono tematy które wymagają dopracowania zgodnie z obowiązującą w PTTK formą szkolenia.

Komisja zatwierdziła Poznański Oddział PTTK im. B. Chrzanowskiego w Poznaniu i Klub Turystyki Motorowej  „Przemysław” jako organizatora 47 Zlotu i Rajdu Turystów Zmotoryzowanych PTTK w dn. 13-15 maja 2011 r.w Błażejewku - woj. wielkopolskie

Komisja zatwierdziła Oddział PTTK w Lipnie jako organizatora XX Centralnego Kursu na Przodowników Turystyki Motorowej PTTK w dn.04-06 marca 2010 r w Chełmnie - woj. kujawsko pomorskie.

W roku 2010 zostały zaplanowane następujące imprezy:

- centralne - 2
- ogólnopolskie - 15
- regionalne - 61
- klubowe - 87

Razem 165 imprez

Ilość zorganizowanych imprez motorowych zostanie podana po otrzymaniu sprawozdań z klubów do 30.01.2011 r.

Stan organizacyjny na dzień 31.12.2009 r. wg informacji dostarczonych przez oddziały PTTK wynosi:
- 909 członków w 38 klubach motorowych
- 62 członków w oddziałach w których brak klubów motorowych
- 265 Przodowników Turystyki Motorowej

Komisja w okresie sprawozdawczym przyznała:

- 1 medal 50 KTM
- 14 Dyplomów
- 2 Plakiety Złotej Kierownicy
- 145  Odznak TM/MOT w tym  2 Odznaki „Złoty za Wytrwałość"

Sprawozdanie  zostało zatwierdzone Uchwałą nr  2/XVII/2011 na posiedzeniu Komisji  w dniu 22 stycznia 2011 roku w Warszawie