Żałobna karta - Andrzej Bazan

Z ogromnym żalem informujemy, że 22 lipca 2024 r. zmarł nasz Kol. Andrzej Bazan.

ŚP Andrzej Bazan był przodownikiem turystyki górskiej i motorowej, organizatorem turystyki, a także przewodnikiem miejskim
i terenowy.

Do PTTK wstąpił w 1967 r. Początkowo działał w szkolnym kole PTTK przy Technikum Mechanicznym w Bytomiu. Później jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu, następnie po przeniesieniu do pracy w Gdańsku jako żołnierz zawodowy, funkcjonariusz Straży Granicznej, a od 2013 r. jako emeryt.

Był jednym z założycieli oraz wieloletnim prezesem Koła PTTK Fregata przy Morskim Oddziale Straży Granicznej. W 2004 r. został wybrany do Zespołu Problemowego Komisji Turystyki Rady Kultury Fizycznej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych
i Administracji.

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki oraz osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotą Honorową Odznaką PTTK.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały przyjaciel, krajoznawca i turysta!

Pogrążonej w żałobie Rodzinie i najbliższym naszego Kolegi składamy szczersze wyrazy współczucia.

* * *

Ostatnie pożegnanie naszego ŚP Kol. Andrzeja Bazana odbędzie się w poniedziałek, 29 lipca 2024 r. Msza św. żałobna odprawiona zostanie o godz. 10.00 w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie. Po nabożeństwie uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11.30 w kaplicy Cmentarza Łostowickiego.