II Ogólnopolski Zlot Rodzin Turystów Motorowych 2014 Sprawozdanie

W dniach 26 – 28 września 2014 roku odbył się II Ogólnopolski Zlot Rodzin Turystów Motorowych w Kamieńczyku.
Impreza zarejestrowana w HIM nr 68/14. Organizatorem rajdu był Oddział i Klub Turystyki Motorowej PTTK „Ursus”

Kierownictwo imprezy:
Koordynator – kol. Janusz Ptasiński
Komandor – kol. Andrzej Mikołajczyk
Wicekomandor ds. Krajoznawstwa, Sędzia Główny – kol. Mieczysław Żochowski
Sędzia – kol. Krystyna Ptasińska
Sekretariat – kol. Anna Górecka
Po przyjęciu i zakwaterowaniu uczestników zlotu w piątek, 26.09.2014 r. nastąpiło powitanie i oficjalne otwarcie zlotu. Następnie przy kolacji i muzyce odbyła się wspólna zabawa. Następnego dnia tj. w sobotę, 27.09.2014 r. po wczesnym śniadaniu uczestnicy zlotu wyjechali autokarem do Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie pod opieką przewodnika mogli zapoznać się z historią 63 dni walki o wyzwolenie Warszawy. Podczas podróży do Warszawy i w drodze powrotnej do Kamieńczyka kol. Mieczysław Żochowski wskazywał mijane ciekawe obiekty opisując ich historię. Po obiedzie uczestniczące załogi miały za zadanie rozwiązania testów krajoznawczo-historycznych oraz medycznych. O godz. 19 rozpoczęła się biesiada turystyczna i dla podtrzymania tradycji jak przystało na turystów pod batutą kol. Krystyny Ptasińskiej wszyscy śpiewali piosenki turystyczne no i oczywiście tańczyli do późna. W niedzielę 28.09.2014 r. po śniadaniu autokarowa wycieczka do Wyszkowa i pod przewodnictwem kol. Mieczysława zwiedzanie zabytków Wyszkowa. Po powrocie obiad, podsumowanie imprezy, ogłoszenie wyników testów, wręczenie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych oraz zamknięcie imprezy. W imprezie uczestniczyło 29 osób, 14 samochodów z KTM PTTK „Społecznik” Rybnik, KTM PTTK „Krak” Kraków, KTM PTTK „Westerplatte” Gdańsk, KTM PTTK „Mobil” Elbląg, KTM PTTK „Rywal” Lipno, KTM PTTK „Sokół” Piaseczno oraz organizatorzy KTM PTTK „Ursus” Warszawa.

Komandor Zlotu

Andrzej Mikołajczyk