Sprawozdanie z Ogólnopolskiego Zlotu Motorowego z okazji zakończenia sezonu „Jantar 2016” 11-13 listopada 2016 r.

1.     Informacje ogólne.
Ogólnopolski Zlot został zorganizowany KTM „Mobil” przy Oddziale PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu, zarejestrowany przez KTM ZG PTTK pod numerem 154/16. Miejscem zakwaterowania i wyżywienia były Domy Wypoczynkowe „Halinka i Kameleon” w Jantarze.

2.     Ogólna liczba uczestników:
Udział brało 65 uczestników z 12 klubów. Samochodów przyjechało 28.

3.     Komitet Organizacyjny Zlotu:
Bernard Mechliński – Komandor
Sylwester Zakęs – Wicekomandor do spraw logistyki
Leon Jasiński – Sędzia Główny
Anna Truskolaska – członek

4.     Dzień pierwszy( piątek 11.11.2016).
Przyjazd i zakwaterowanie.

W Domu Wypoczynkowym „Kameleon” nastąpiło uroczyste otwarcie  Ogólnopolskiego Zlotu Turystyki Motorowej z okazji zakończenia sezonu. Kolega Sylwester Zakęs – Honorowy Prezes KTM „Mobil” Elbląg powitał wszystkich uczestników  klubów i zaproszonych gości. Na uroczystość przybyła  koleżanka Agnieszka Banaś Prezes Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej.

Kolega Sylwester Zakęs wręczył puchary ufundowane przez Wójta Gminy Stegna dla najliczniejszej ekipy klubowej i dla klubu, który przyjechał z najdalszego miejsca. Najliczniejsza ekipa to  PKN „ORLRN” Płock, która liczyła 20 uczestników – puchar odebrał Andrzej Chętkowski – Prezes klubu, natomiast puchar za najdalszą odległość otrzymał Andrzej Pajda z KTM „Wicher” Radom – 512 km.
Po zakończeniu uroczystego uczestnicy zostali zaproszeni na  kolację i biesiadę turystyczną przy muzyce na żywo. Biesiada trwała do godz. 24,00.

5.     Dzień drugi (sobota 12.11.2016).
Odbyły się wycieczka dwoma autokarami do Gdańska . Zwiedzano nowo wybudowany tunel pod rzeką Motławą, oraz Europejskie Centrum Solidarności, stocznię i halę BHP Solidarności z przewodnikiem. Wycieczka ciekawa i bardzo interesująca.

Od godz. 16,00-18,00 dobyły się zawody rekreacyjne, które poprowadził Leon Jasiński i Anna Truskolawska.  Po kolacji odbył się kolejny wieczorek integracyjny,  przy muzyce mechanicznej.

6.     Dzień trzeci (niedziela 13.11.2016).
Uroczystości zakończenia rozpoczęliśmy o godz. 11,00. Najpierw wręczono, legitymacje, odznaczenia, puchary i dyplomy gratulacyjne z zakresu krajoznawstwa. Na uroczystości z tym związane organizatorzy zaprosili koleżankę Alicję Wrzosek i kolegę Ryszarda Wrzoska –Honorowego Członka PTTK, członków Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK i członków Centralnego Zespołu Weryfikacyjnego Odznaki Krajoznawczej Polski Komisji Krajowej Zarządu Głównego PTTK, którzy dokonali wręczenia dla:

Koleżanki Marianny Wróblewskiej – Złota Odznaka Krajoznawcza z Szafirem,
Koleżanki Wandy Mordaszewskiej – Złota Odznaka Krajoznawcza z Szafirem,
Kolegi Andrzeja Mordaszewskiego – Złota Odznaka Krajoznawcza z Szafirem,
Koleżanki Bożeny Grabowskiej – Złota Odznaka Krajoznawcza,
Koleżanki Teresy Han – Jasińskiej – MOT Złota za Wytrwałość,
Kolegi Leona Jasińskiego – MOT Złota za Wytrwałość.

Leon Jasiński  sędziego głównego, dokonał podsumowania zawodów rekreacyjnych. Wręczono puchary /drużynowo/, dyplomy i drobne nagrody indywidualnie i drużynowo.

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce Teresa Han – Jasińska  KAT „Relaks” Elbląg, dyplom i nagroda  rzeczowa,
II miejsce Andrzej Chętkowski PKN „Orlen” Połock, dyplom i nagroda rzeczowa,
III miejsc Jerzy Prusakowski KAT „Relaks” Elbląg,  dyplom i nagroda rzeczowa.

Ogółem ufundowano ponad 30 drobnych upominków.

W klasyfikacji drużynowej:

I miejsce i puchar zdobywa KAT „Relaks” Elbląg ,
II miejsce i puchar dla PKN „Orlen” Połock ,
III miejsce i puchar dla KTM „Wicher” Radom .

Kolejnym miłym akcentem było wręczenie przez kolegę Bernarda Mechlińskiego komandora zlotu drobnych pucharu i  upominków dla dwoje najmłodszych – Aleksandry Zacharzewskiej i Tomka Litwickiego-,  oraz pucharu za wytrwałość dla kolegi Hermenegilda Radeckiego z KTM „ Sokół” Piaseczno i dla kolegi Andrzeja Mordaszewskiego za pierwsze zgłoszenie na zlot.

Ogółem uczestniczyło 65 uczestników. Impreza bardzo udana pod względem pogody i organizacji.

Komandor Zlotu

Bernard Mechliński