Sprawozdanie z 40 lecia KTM Energetyk Bełchatów

Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów w tym roku obchodzi Jubileusz 40-lecia.

W dniach 30 sierpnia do 1 września OSiR  Wawrzkowizna był miejscem trzydniowej imprezy, na którą „Energetycy” z Bełchatowa zaprosili turystów zmotoryzowanych niemal z całej Polski.

W piątek 30 sierpnia odbyły się uroczystości Jubileuszu 40-lecia klubu, które zostały podzielone na dwie części, oficjalną i towarzyską. Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska i Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr objęły Honorowym Patronatem uroczystości. Najpierw odbyła się Uroczysta Akademia na którą oprócz motorowców przybyli: Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Dariusz Matyśkiewcz, Dyrektor Biura Promocji Starostwa Monika Michel, Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej ZG PZM Andrzej Rajchert, Dyrektor Techniczny PGE GiEK S.A. Robert Młynarski, Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Łodzi Mirosław Nicowski, Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Piotrkowie Trybunalskim Mirosław Ratajski, Przewodniczący KTM ZG PTTK Jan Popiel. Wszystkich uczestników przywitał Prezes klubu Sławomir Figura, który następnie przedstawił historię klubu, a także wspomniał o założycielach klubu, byłych zmarłych prezesach Zenku Kajdaniaku i Zbyszku Biednym.

Następnie najbardziej wyróżniający się członkowie klubu otrzymali odznaki i wyróżnienia. Złotą Honorową Odznakę PTTK otrzymała Lucyna Papuga, Srebrną Honorową Odznakę PTTK otrzymali: Danuta Hachulska, Elżbieta Bożek i Stanisław Bożek, Brązową Honorową Odznakę PTTK otrzymali: Bożena Litwicka i Krzysztof Litwicki, Dyplom ZG PTTK otrzymała Mariola Gawrysiak, Odznakę Zasłużony w pracy wśród młodzieży w stopniu złotym otrzymali Jerzy Antczak i Sławomir Figura, w stopniu brązowym otrzymali: Danuta Hachulska, Mariola Gawrysiak, Bożena Litwicka i Andrzej Kapusto. Odznakę Zasłużony Przodownik Turystyki Motorowej otrzymali: Lucyna Papuga i Stanisław Papuga. Elżbieta Antczak i Jerzy Antczak zdobyli Złote Odznaki Krajoznawcze Polski z Szafirem. Wręczono także dyplom Oddziału PTTK Tomaszowi Litwickiemu, a także dyplomy klubu dla Jacka Dudkiewicza i Henryka Koluszkowskiego, którym wręczono również legitymacje i książeczki pracy Ratownika Drogowego PZM.

Po odznaczeniach głos zabrali zaproszeni goście oraz przedstawiciele innych klubów przybyłych na jubileusz, którzy składali życzenia z okazji 40 lecia, a także przekazywali również pamiątkowe upominki i puchary .

W drugiej części odbyła się biesiada, na której  blisko 100 osób świętowało Jubileusz 40 lecia KM „Energetyk”. Uroczystość ta była również doskonałą okazją do spotkania turystów motorowych z wielu miast polskich. Nie zabrakło toastów i jubileuszowego tortu.

Sławomir Figura