III Rajd Szlakiem Miast Wsi i Miasteczek - Relacja z imprezy

W trakcie Ogólnopolskiego III Rajdu Szlakiem Miast Wsi i Miasteczek uczestnicy zwiedzili obiekty w pięciu gminach  Powiatu Myszkowskiego zdobywając Odznakę Ziemi Myszkowskiej i równocześnie Porajską Odznakę Krajoznawczą w stopniu srebrnym . Do Poraja przyjechała brać motorowa z kilku klubów min. KTK Krak Kraków, KTM Dąbrowa Górnicza, KTM Klimek Grudziądz. W Gminie Poraj zwiedziliśmy Izbę Regionalną mieszczącą się w Gminnym Ośrodku Kultury. Następnie pojechaliśmy do Choronia, gdzie obejrzeliśmy aleję lipową-pomnik przyrody, a w pobliskim Dębowcu mogiłę zbiorową 74 Pułku Piechoty. W Gminie Koziegłowy odwiedziliśmy prywatną galerię Tadeusza Puszczewicza. A następnie w  Cynkowie zabytkowy drewniany kościół PW. św. Wawrzyńca. W Gminie Myszków w Mrzygłodzie zobaczyliśmy pomnik powstańców styczniowych oraz Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej. W Gminie Niegowa zwiedziliśmy Zamek Bobolice. W Gminie Żarki zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej  w Leśniowie. Na koniec rajdu po wspólnym obiedzie rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe, w wyniku których pierwsze miejsce zdobyli Anna Mannsfeld i Klaudiusz Mannsfeld, miejsce drugie Lidia Popiel i Jan Popiel a na miejscu trzecim stanęła załoga Alina Kaim i Mirosław Mazanek. Pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, a wszystkie drużyny pamiątkowe nagrody. Na koniec rajdu Zarząd KTM Tajfun Poraj uhonorował swoją odznaką klubową Prezesa Komisji Turystyki Motorowej Jana Popiela.

foto w Galerii zdjęć