Relacja z IV Ogólnopolskiego Rajdu Szlakiem Architektury Drewnianej

W dniach 08-09 października 2022 KTM Tajfun Poraj organizował IV Ogólnopolski Rajd Szlakiem Architektury Drewnianej „Obiekty drewniane województwa Łódzkiego”. Na trasie Rajdu znalazły się takie obiekty jak: Opactwo Cystersów w Sulejowie, Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Zajączkowie, Kościół pw. św. Wacława w Twardej, Kościół pw. św. Stanisława Biskupa w Boguszycach, Kościół pw. Szymona i Judy Tadeusza w Starej Rawie, dzwonnica przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Jeruzalu, Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Skansen przy Muzeum w Łowiczu, Skansen w Maurzycach. Uczestnicy Rajdu zdobyli popularną odznakę krajoznawczą : „Szlak Architektury Drewnianej województwa Łódzkiego”. Rozegrano również konkurencje sportowe w wyniku, których wygrani otrzymali puchary. Miejsce I zajęła drużyna  Edyty Kwoki, miejsce II drużyna Aliny Kaim, a miejsce III drużyna Wiesławy Leśniak.

Uchwałą Zarządu Oddziału PTTK w Poraju kolega Michał Całka został odznaczony odznaką „25 lat w PTTK”. Gratulujemy!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu i zapraszam na inne nasze rajdy z KTM "Tajfun Poraj".

Foto w galerii zdjęć.