Sprawozdanie z IV Porajskiego Rajdu Jurajskiego o Puchar Wójta Gminy Poraj

W dniach 25-26 czerwca odbył się IV Porajski Rajd Jurajski o Puchar Wójta Gminy Poraj o randze ogólnopolskiej.
W pierwszym dniu wzięło udział 37 turystów z 8 oddziałów w tym z Łodzi, Grudziądza, Krakowa, Kielc, Dąbrowy Górniczej, Radomia, Jeleniej Góry, oraz Poraja. Turyści zwiedzili w Radomsku Zabytkową Zagrodę Tatarską, Muzeum Regionalne  im. Stanisława Sankowskiego, oraz Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich. Następnie udaliśmy się do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidle, gdzie usłyszeliśmy historię tego miejsca, następnie udaliśmy się do kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej również w Gidle. Ostatnim miejsce na trasie rajdu było WSK Muzeum Polskich Motocykli w Borownie.

W drugim dniu uczestnicy rajdu wraz z rowerzystami z klubu rowerowego M2 z Myszkowa, którzy poprowadzili trasę rowerową uczestniczyli w kilku konkurencjach. Łączna liczba uczestników w drugim dniu przekroczyła 50 osób. Koronną konkurencją drugiego dnia były zawdy spławikowe, które wygrała zdecydowanie Marta Rudzka łowiąc osiem ryb, na drugim miejscu był Mirosław Mazanek z czterema sztukami a miejsce trzecie zajął Mateusz Kaim
z trzema rybkami.

Pani Wójt Katarzyna Kaźmierczak otrzymała z rąk prezesa Oddziału podziękowania od Zarządu I Kadencji  za dotychczasową pomoc i wsparcie dla klubu i Oddziału, natomiast Pani  Wójt wręczyła prezesowi statuetkę za doskonałą i  wzorcową Organizację 52 Centralnego Zlotu Turystów Motorowych PTTK.

Serdeczne podziękowania dla Pani Wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak za patronat nad imprezą, dla Pana Andrzeja Kozłowskiego, dla członków klubu kolarskiego M2 z Myszkowa, dla Hotelu Kinga oraz firmy Brel.
Foto w Galerii zdjęć.